Teologia Ciała w oryginale - znowu dostępna

Teologia Ciała w oryginale - znowu dostępna

 Po długim czasie nieobecności powraca do nas Teologia ciała Jana Pawła II wydana w formie książki "Mężczyzną i niewiastą stworzył ich. Odkupienie ciała a sakramentalność małżeństwa".

Książka ta zawiera całość teologii ciała, wszystkie katechezy.

UWAGA czasami można sie spotkać z książkami które zawierają tylko pierwszą część katechez z czterech.Mężczyzną i niewiastą stworzył ich - cenzuraJest to zapis 130 katechez o małżeństwie wygłoszonych przez Św. Jana Pawła II na początku swojego pontyfikatu na środowych audiencjach – od 5 listopada 1979 do 28 listopada 1984 – środowych w czterech seriach.

Katechezy te były owocem Jego wieloletniej refleksji nad istotą ludzkiej miłości, piękna małżeństwa.

Nie jest to może prosty język i czasami trzeba chwilkę dłużej przemyśleć co się czyta ale to co się odkrywa jest warte trudu.

Bóg stworzył nas na swoje podobieństwo a małzeństwo jest szczególnym obrazem miłości Trójcy Świętej.Wszystkich zapraszamy do tej lektury.Tym którzy chcą rozpocząć przygodę z Teologią ciała, polecamy nowe opracowanie Pani Magdaleny Siemion w książce pt: "Seks według Jana Pawła II cię wyzwoli". Przystępna, pięknie wykonana graficznie, dla młodzieży a także dla małżonków z różnym stażem. Poczytaj, a zobaczysz jak Teologia ciała odmienia Ciebie i Wasze małżeństwo.
Zapraszamy również do zapoznania się z klasyczną pozycją, jeżeli chodzi o próby interpretacji Teologi Ciała, przygotowaną przez Christopher West'a. Autor podejmuje w niej dialog z naszymi emocjami i doświadczeniami. Wie, że to wszystko nie jest takie proste, ale pomaga się z tym zmierzyć.  Kochani w pewnym sensie dla małżeństw powinna to być lektura obowiązkowa ;) przekonajcie się sami dalczego.

Gorąco polecamy!.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code