LH Test owulacyjny

Nowy

Test pomagający określić dni płodne kobiety.

Więcej szczegółów

1 Przedmiot

29,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Opis producenta:

LH Test (7 testów) Domowy test owulacyjny - wyznacza dni płodne u kobiety.

Skład

OPAKOWANIE ZAWIERA:

- 7 szczelnie zamkniętych kopertek, w każde] znajdują się: 1 test paskowy i 1 środek pochłaniający wilgoć
- 1 instrukcja używania wyrobu

Działanie

LH Test jest szybkim testem paskowym służącym do wykrywania ludzkiego hormonu LH o stężeniu równym lub wyższym niż 30 mlU/ml. Wykorzystuje on zjawisko nagłego wzrostu poziomu hormonu LH w moczu kobiety.

Wykonanie badania LH Testem jest proste: polega na zanurzeniu paska testowego w moczu i odczytaniu wyniku, który pojawia się w postaci barwnych prążków w czasie 5 minut.

Wskazania

Rekomendowany dla kobiet z nieregularnymi cyklami.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Wyznaczyć dzień rozpoczęcia badania doliczając liczbę odczytaną z tabeli do pierwszego dnia swojej miesiączki.

Przed wykonaniem badania należy przygotować papierowy ręcznik i zegarek, który będzie potrzebny do odmierzenia czasu odczytu wyniku testu.

Przykład:

Długość mojego cyklu miesięcznego wynosi 28 dni. Ostatnia miesiączka zaczęła się dnia 2-go danego miesiąca. Z tabeli zamieszczonej powyżej odczytałam, że muszę doliczyć w kalendarzu 11 dni, poczynając od tego dnia. W ten sposób wyznaczam, że badanie LH Testem powinnam rozpocząć w dniu 12-tym tego miesiąca.
Tuż przed wykonaniem badania należy otworzyć foliową kopertkę przez jej rozdarcie. Wyjąć pasek testowy chwytając za jego górną część. Zwrócić uwagę, aby nie dotykać palcami pozostałej części testu. W kopertce znajduje się również środek pochłaniający wilgoć, który należy wyrzucić do domowych śmieci.
Pasek testowy zanurz w badanym moczu do odpowiedniej głębokości - tylko do tzw. linii MAX, nie wolno zanurzać powyżej tej linii. Po upływie 10 do 15 sekund wyjmij pasek testowy z badanego moczu i umieść go na poziomej powierzchni. Obserwuj przemieszczanie się badanej próbki moczu przez strefę testową T i kontrolną C paska testowego. Odczekaj, aż pojawią się barwne prążki.

Wynik testu odczytaj po 5 minutach od momentu zanurzenia paska testowego w moczu. Jeśli nie pojawi się żadna barwna linia, odczekaj jeszcze 1 minutę.

Nie bierz pod uwagę wyniku otrzymanego po czasie dłuższym niż 8 minut.
   
INTERPRETACJA WYNIKU TESTU

Wynik dodatni
Pojawiają się dwa wyraźne prążki: w strefie testowej T i kontrolnej C Intensywność barwy prążka T jest taka sama lub silniejsza niż natężenie barwy prążka C. Taki wynik wskazuje, że prawdopodobnie owulacja pojawi się w ciągu 24 - 36 godzin.

Wynik ujemny
Pojawia się prążek kontrolny C, prążek testowy T jest znacznie słabszy od prążka kontrolnego C lub w ogóle nie pojawia się. Taki wynik wskazuje, że nie nastąpił wzrost LH i należy wykonać nowe badanie następnego dnia.

Wynik nieważny
W przypadku, gdy nie pojawia się żaden prążek lub pojawia się tylko prążek testowy T, wynik testu jest nieważny i należy powtórzyć badanie używając nowego testu owulacyjnego.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

  • Test służy wyłącznie do użytku zewnętrznego.
  • Test należy przechowywać w temperaturze (2-30°C).
  • Nie zamrażać.
  • Test jest przeznaczony tylko do jednokrotnego użycia.
  • Test przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Uwagi

  • Badanie wykonuje się z moczu, który powinien być pobrany do czystego i suchego pojemnika.
  • Nie należy wykonywać badania z pierwszego moczu porannego.
  • Dla uzyskania lepszych wyników, każde badanie powinno być wykonane mniej więcej o tej samej porze dnia. Zaleca się notować na bieżąco daty, godziny i wyniki badań.
  • Na około 2 godziny przed każdym badaniem należy ograniczyć spożycie płynów.
  • Jeśli test był przechowywany w temperaturze 2 - 8°C, to na pół godziny przed wykonaniem badania należy wyjąć go z chłodziarki i doprowadzić jego temperaturę do temperatury pokojowej.

Opinie

Napisz opinię

LH Test owulacyjny

LH Test owulacyjny

Test pomagający określić dni płodne kobiety.

Napisz opinię

Produkty powiązane